Ruch Drogowy w Zabrzu: Policja Duchowna zwraca uwagę na Bezpieczeństwo Pieszych

W Zabrzu funkcjonariusze Policji z Wydziału Ruchu Drogowego przystąpili do realizacji operacji „Bezpieczny pieszy”. Celem tej inicjatywy było skupienie się na postawach kierowców wobec przechodniów, jak również na samych pieszych, zwłaszcza tych, którzy mogli naruszyć przepisy dotyczące ruchu drogowego.

Grafika prezentuje belkę sygnałów świetlnych z widocznym napisem „Policja”. W tle można dostrzec znaki drogowe, takie jak przejście dla pieszych, ścieżka rowerowa i droga tylko dla pieszych. Chcielibyśmy przekazać raz jeszcze ważny komunikat do wszystkich użytkowników dróg: przestrzeganie zasad ruchu drogowego oraz zachowanie odpowiedniej ostrożności i rozwagi mogą uchronić nas przed obrażeniami lub nawet utratą życia. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drodze leży na barkach każdego z nas.

Podczas jednodniowej akcji „Bezpieczny pieszy”, zabrzańscy policjanci odnotowali łącznie 80 wykroczeń. Spośród nich, 10 zostało popełnionych przez pieszych, głównie za nieprawidłowe przekraczanie jezdni. Pozostałe 70 wykroczeń dotyczyło kierowców, z których większość przekroczyła dozwoloną prędkość w okolicach przejść dla pieszych. Poza tym, funkcjonariusze zidentyfikowali wyjątkowo niebezpieczne wykroczenia, jak wyprzedzanie na przejściu dla pieszych czy omijanie innego pojazdu przed tymże przejściem. W trakcie działań, zabrzańscy stróże prawa zatrzymali jedną osobę prowadzącą pojazd pod wpływem alkoholu i odebrali prawo jazdy kierowcy, który przekroczył na terenie miasta dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

Zachęcamy wszystkich do zachowania szczególnej ostrożności i przestrzegania przepisów ruchu drogowego! Dbajmy o swoje bezpieczeństwo! Pamiętajmy, że w starciu z pojazdem to pieszy jest zawsze w gorszej sytuacji.