Wystawa "Oczami Dzieci" w Miejskim Ośrodku Kultury prezentuje dzieła młodych artystów z różnych stron świata

Miejski Ośrodek Kultury wita wszystkich miłośników sztuki na ekspozycji dzieł stworzonych przez dzieci z różnych rejonów globu. To unikalna kolekcja, zgromadzona z inicjatywy Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. Wystawę będzie można odwiedzić w Galerii MOK mieszczącej się przy ulicy 3 Maja 91a, począwszy od 5 lipca a kończąc na 6 września. Zainteresowani będą mogli podziwiać eksponaty od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:00 do 15:00.

„Oczami Dzieci” jest nazwą wystawy, która doskonale oddaje jej istotę. Zbiór prac prezentowany na wystawie to efekt bogatych i różnorodnych wyobrażeń dzieci z całego świata. Prace pochodzą nie tylko z Europy, takich krajów jak Węgry, Słowenia czy Rumunia, ale również z egzotycznej Indii. Nie zabrakło też utworów stworzonych przez młode talenty z Polski. Cała ekspozycja została zaplanowana z myślą o najmłodszych widzach – obrazy wiszą nieco niżej, co ułatwia ich oglądanie.

Wystawa „Oczami Dzieci” składa się z dwóch segmentów. Pierwszy z nich, o nazwie „NA LUDOWO”, to kolorowa narracja o kulturze, ludziach i obrzędach, które zostały uchwycone przez młode talenty. Jest to doskonałe zaproszenie do podróży po różnych regionach naszego kontynentu i odkrywania europejskiego dziedzictwa. Druga część wystawy, „KOLOR W GRAFICE”, koncentruje się na różnorodnych technikach graficznych stosowanych w pracach dzieci i młodzieży. Można tu zobaczyć prace wykonane techniką linorytu, litografii, serigrafii i wielu innych.

Wystawa jest otwarta dla osób w każdym wieku. Dodatkowo, cieszy się ona wsparciem finansowym, co umożliwia bezpłatne zwiedzanie.