Letnie warsztaty mindfulness dla rodzin w Zabrzu zachęcają do wspólnej relaksacji i nauki

Zabrze otwiera swoje drzwi dla rodziców i ich dzieci, oferując niepowtarzalną szansę na wspólne spędzenie wakacji podczas zajęć z technikami mindfulness. Jest to idealna okazja, aby łącząc zabawę z nauką, poznawać metody relaksacyjne i koncentracyjne, które mogą z pozytywnym skutkiem wpłynąć na codzienne funkcjonowanie.

Mindfulness, znane również jako uważność, polega na skoncentrowaniu się na obecnym momencie. Pomaga to minimalizować stres oraz poprawia ogólny stan ducha. Celem proponowanych warsztatów jest przybliżenie uczestnikom technik medytacyjnych związanych z praktyką mindfulness, które możliwe są do zastosowania w naszym codziennym życiu.

Wakacyjny cykl warsztatów mindfulness to nie tylko możliwość zdobywania nowych umiejętności, ale przede wszystkim szansa na wartościowo spędzony czas z rodziną. Rodzice i dzieci będą mieć okazję nauczyć się technik relaksacyjnych i medytacyjnych, które pomogą im poprawić koncentrację oraz redukować stres. Wspólne ćwiczenia mogą dodatkowo przyczynić się do wzmocnienia więzi rodzinnej.

Spotkania będą organizowane w różnych miejscach Zabrza, przy czym każde z nich będzie trwało około półtorej godziny. Doświadczeni instruktorzy poprowadzą zajęcia, wprowadzając uczestników w świat mindfulness i pokazując praktyczne ćwiczenia, które można stosować również po zakończeniu warsztatów.

Mimo że udział w warsztatach jest bezpłatny, ilość dostępnych miejsc jest ograniczona. Aby zapewnić sobie i swoim dzieciom udział, konieczna jest rejestracja na stronie internetowej miasta Zabrze. Zapisy przyjmowane są do momentu wyczerpania wolnych miejsc.

Zajęcia będą prowadzone podczas dwóch sesji – 27 lipca oraz 3 sierpnia, w godzinach od 10:00 do 12:00. Miejscem spotkań będzie Centrum (Park Hutniczy 8).