Oficjalne potwierdzenie transferu Lukasa Podolskiego Górnika Zabrze! Poznaliśmy szczegóły umowy

Na oficjalnym profilu Górnika Zabrze oraz Lukasa Podolskiego pojawiły się już informacje odnoście transferu. Zarówno jedna, jak i druga strona poinformowała o osiągnięciu porozumienia. Z kolei teraz wypływają kolejne informacje na temat transferu. Ciekawe szczegóły podał włoski ekspert od transferów na całym świecie Fabrizio Romano. Jak wygląda umowa Podolskiego z Górnikiem?

W końcu stało się – Podolski w Zabrzu!

Dziennikarze oraz kibice od lat czekali na to, aż w końcu Lukas Podolski pojawi się na boiskach polskiej ekstraklasy. Huczne zapowiedzi w końcu mają swój finał. I to nawet pomimo tego, że były reprezentant Niemiec oraz mistrz świata z 2014 roku miał także ciekawe propozycje z innych klubów. Jednak już teraz zdecydował się na transfer do Zabrza. Nie ma co ukrywać, że piłkarz mógł jeszcze odcinać kupony w innych krajach. Jednak zdecydował się na transfer do Zabrza już teraz, co należy uznać za miłe zaskoczenie.

Szczegóły umowy Lukasa Podolskiego w Górniku Zabrze

Wiemy już, że Podolski miał teraz oferty transferu również do innych klubów. Wśród jego potencjalnych nabywców wymieniano Quereraro FC (Meksyk), Fortaleza Esporte (Brazylia), czy też inne kluby z ligi tureckiej oraz katarskiej. Można więc łatwo się domyśleć, że z pewnością otrzymywałby tam o wiele większa gażę, niż zaoferowali mu Zabrzanie. Jednak jak widać nie o same pieniądze i finanse chodził Lukasowi. Na ten moment nie znamy jeszcze szczegółowych zarobków Niemca w Górniku. Można jednak sądzić, że będzie to najlepiej opłacany zawodnik tego klubu, a być może nawet i zawodnik z największą gażą jeśli chodzi o całą ligę.

Obecna umowa Lukasa Podolskiego z Górnikiem Zabrze obowiązywać będzie do końca czerwca 2022 roku.
Lukas Podolski w swojej karierze zaliczył aż 130 meczów dla reprezentacji Niemiec. W kadrze zdobył aż 49 goli. Jest również mistrzem świata z 2014 ze swoimi kolegami z reprezentacji. Oprócz tego w swojej klubowej karierze miał okazję zaprezentować swoje umiejętności w takich klubach jak 1. FC Koeln, Arsenal Londyn, Inter Mediolan, czy też Bayern Monachium.