Ernest Pohl trafił do Klubu Wybitnego Reprezentanta

Klub Wybitnego Reprezentanta PZPN pozytywnie rozpatrzył wniosek Górnika Zabrze i zdecydował o tym, że Ernest Pohl oficjalnie trafił do Klubu Wybitnego Reprezentanta. Wniosek o przyjęcie do Klubu pozytywnie rozpatrzono w środę 8 września.

Legendarny zawodnik Górnika Zabrze w Klubie Wybitnego Reprezentanta

Ernest Pohl jest niewątpliwie legendą Górnika Zabrze. Jego imieniem i nazwiskiem nazwany jest stadion miejscowej drużyny. To wszystko za sprawą licznych sukcesów, które świętował z Górnikiem Pohl. Warto dodać, że w Zabrzu zdobył on aż osiem Mistrzostw Polski. Oprócz tego dwa razy zdobył Mistrzostwo Polski także w barwach Legii Warszawa. Pohl jest również trzykrotnym zdobywcą Pucharu Polski. Jeśli chodzi o indywidualne osiągnięcia, to aż trzy razy został on królem strzelców polskiej ligi. Co więcej, do tej pory Ernest Pohl jest najlepszym strzelcem polskiej najwyższej ligi rozgrywkowej w historii.

Warto wymienić także zasługi Ernesta Pohla dla polskiej reprezentacji. W narodowych barwach z orzełkiem na piersi zawodnik wystąpił aż 46 razy. W trakcie tych spotkań zdobył on aż 39 bramek. Wszystkie osiągnięcia spowodowały, że Ernest Pohl nieprzypadkowo znalazł się w Klubie Wybitnego Reprezentanta. Warto dodać, że aby dostać się do Klubu, należy rozegrać w narodowych barwach 80 spotkań międzypaństwowych w reprezentacji Polski. Oprócz tego w takim Klubie mogą znaleźć się także osoby, które cechują się wyjątkowymi osiągnięciami w sporcie oraz szczególną postawą poza boiskiem.

Wybitna postać dla polskiej piłki nożnej

Ernest Pohl według wszystkich uważany był za postać, którą należy wyróżnić właśnie w ten sposób. Przypomnijmy, że legendarny zawodnik Górnika Zabrze jest również upamiętniony poprzez zawarcie jego imienia i nazwiska w nazwie stadionu zabrzańskiego zespołu. Oprócz tego w jego rodzinnym mieście, a więc w Rudzie Śląskie, znajduje się specjalna tablica upamiętniająca Ernesta Pohla. Zaznaczmy, że Ernest Pohl odszedł 12 września 1995 roku w wieku 63 lat. W tym roku obchodziliśmy 26 rocznicę śmierci Pohla.

Dodaj komentarz