Krzysztof Kubica odejdzie z Górnika Zabrze?

Wiele mówi się w ostatnim czasie o odejściu kilku kluczowych ogniw z układanki trenera Jana Urbana. Jednym z wartościowych zawodników, który niedługo może opuścić Górnika Zabrze jest Krzysztof Kubica. Czy dzięki temu transferowi klub zarobi znaczną ilość gotówki?

Spore zainteresowanie zawodnikami Górnika Zabrze na rynku transferowym

Bez wątpienia zawodnicy Górnika Zabrze wywołują spore zainteresowanie na rynku transferowym. Wpływ na to z pewnością ma stabilna forma drużyny prowadzonej przez Jana Urbana. Drużyna z Zabrza od samego początku walczy o pozycje w górnej połowie tabeli. I na pewno ma to wpływ na zainteresowanie innych klubów właśnie piłkarzami drużyny z Zabrza.

Saga transferowa wokół Krzysztofa Kubicy

Po zakończeniu obecnego sezonu z zespołu z Zabrza może odejść sporo zawodników. Jednym z nich jest Krzysztof Kubica. Jednak temu piłkarzowi nie kończy się kontrakt po tym sezonie jak ma to miejsce w przypadku innych zawodników. W kontekście Krzysztofa Kubicy kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku. To oznacza, że klub z Zabrza w momencie, gdyby zdecydował się na sprzedaż piłkarza, to może zarobić jeszcze pieniądze na tej transakcji. W kontekście kontraktu warto dodać, że Górnik Zabrze może aktywować klauzulę przedłużenia automatycznego kontraktu z zawodnikiem o kolejny rok. To oznaczałoby, że kontrakt wygasłby dopiero 30 czerwca 2024 roku. Dzięki temu Górnik Zabrze mógłby liczyć na większą kwotę za sprzedaż Krzysztofa Kubicy, który dodajmy raz jeszcze, wzbudza spore zainteresowanie na rynku transferowym.

Z pewnością przyszłość zawodnika rozstrzygnie się w najbliższej przyszłości. Podobnie zresztą jak przyszłość pozostałych zawodników i ich sytuacji na przyszły sezon w zespole Górnika Zabrze. Warto dodać, że Krzysztof Kubica jest jednym z niewielu piłkarzy, na których zabrzański klub mógłby zarobić znaczne dla klubu pieniądze ze względu na sprzedaż piłkarza.

Dodaj komentarz