Radosne spacery miejskie z Muzeum Miejscowym w Zabrzu

Z miłością do aktywnego, rodaków zaprasza na sobotnie spacery ulicami miasta Muzeum Miejskie w Zabrzu. Przygotowali oni dla wszystkich miłośników pieszych podróży i relaksu na łonie natury kolejną wyprawę, która odbędzie się 26 sierpnia. Tym razem na mapie spacerowej znajdzie się dzielnica Mikulczyce – organizatorzy sugerują rozpoczęcie wędrówki od ulicy Leśnej. Spacer zostanie zakończony wizytą w Stacji Uzdatniania Wody, należącej do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. w Zabrzu. Osoby chcące przyłączyć się do tej inicjatywy nie muszą dokonywać wcześniejszej rezerwacji, wystarczy stawić się o 10:00 pod adresem ul. Nowodworska 3, przed piekarnią „Roker”. Każdy uczestnik będzie miał szansę dowiedzieć się wielu ciekawych informacji, słuchać pasjonujących historii i opowieści. Co najważniejsze – udział jest bezpłatny.

Organizatorzy planują również czas na odpoczynek – jeśli aura dopisze, na terenie Stacji Uzdatniania Wody odbędzie się krótki piknik. Wtedy też, według tradycji, nastąpi losowanie nagrody lub upominku ufundowanego przez Muzeum.

Po pikniku uczestnicy ruszą w drogę powrotną – trasa poprowadzi przez malowniczy las i polną ścieżkę równoległą do ulicy Leśnej. Ta część trasy oferuje zachwycający widok na Mikulczyce. Kto chce, może wrócić do domu samodzielnie idąc ulicą Leśną.

Całość spaceru zakończy się na skrzyżowaniu dwóch ważnych arterii miasta – ulic Nowodworskiej i 11 Listopada. W tym miejscu dostępne są przystanki komunikacji miejskiej (na obu wymienionych ulicach), co umożliwi łatwe powroty do domów. Warto pamiętać by zabrać ze sobą napoje i prowiant – można je także zakupić na początku trasy lub podczas spaceru.