Świt pełen atrakcji – śniadanie o wschodzie słońca w Zabrzu

Wyjątkowy sposób na spędzenie ostatniej soboty wakacji proponuje Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu. 2 września, zaczynając od godziny 5.00 rano, goście będą mogli cieszyć się różnorodnymi atrakcjami o charakterze chilloutowym. W kalendarzu wydarzeń znajduje się m.in. słowiański rytuał powitania słońca, seans relaksacyjny czy audycja radiowa pełna muzyki i poezji. Wstęp na to poranne wydarzenie jest bezpłatny, a atrakcje potrwają do godziny 10.00.

Jeden z punktów programu to audycja radiowa transmitowana na żywo, której tło stanowić będzie chilloutowa muzyka przeplatana z utworami poetyckimi. Aktorzy Teatru Obecności przeczytają publiczności wiersze takich poetów jak Leśmian, Miłosz i Stachura. Goście zgromadzeni tuż po świcie będą mieli okazję doświadczyć słowiańskiego rytuału powitania słońca. Seans relaksacyjny, podczas którego rozbrzmiewać będą dźwięki gongów i mis kryształowych, pozwoli uczestnikom na głębokie odprężenie i pozytywne nastawienie na cały dzień. Dodatkowo, dla ochłody dostępne będą kawa, herbata i pyszne gofry.

Organizatorzy zachęcają do przyniesienia piknikowych koszy wypełnionych ulubionymi przysmakami, by móc jak najpełniej cieszyć się smakiem ostatnich dni lata podczas wschodu słońca. Przewidziane są również miejsca dla tych, którzy chcieliby uwiecznić ten poranek na płótnie – istnieje możliwość rozłożenia sztalug malarskich. Amatorzy improwizacji muzycznej mogą wziąć ze sobą własne instrumenty.

Wydarzenie jest efektem współpracy pomiędzy Miastem Zabrze, Miejskim Ogrodem Botanicznym w Zabrzu oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury w Zabrzu.

Dodaj komentarz