Jesienny Bieg Leśny: druga edycja sportowego wydarzenia w Zabrzu

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu zaprasza na drugą edycję Jesiennego Biegu Leśnego. Event odbędzie się 23. września na terenie Kąpieliska Leśnego, usytuowanego przy ulicy Srebrnej 10. Wydarzenie nie jest skierowane wyłącznie do biegaczy – przewidziano także marsz Nordic Walking, co czyni to sportowe spotkanie atrakcyjnym również dla miłośników tej formy aktywności. Uczestnicy będą mogli sprawdzić swoje możliwości na trasach biegu o długości 5 i 10 km, a trasa marszu NW będzie miała 5 km.

Zgłoszeń do udziału w wydarzeniu można dokonywać drogą internetową do 15 września lub do chwili zapełnienia limitu uczestniczących, który wynosi 250 osób. Organizatorzy zastrzegli sobie prawo do ograniczenia liczby uczestników marszu Nordic Walking do 50 osób.

W II edycji Jesiennego Biegu Leśnego mogą uczestniczyć osoby, które najpóźniej 23 września tego roku osiągną pełnoletność. Za zgodą jednego z rodziców do startu mogą być warunkowo dopuszczone osoby powyżej 14 roku życia.

Plan wydarzenia przedstawia się następująco: o godzinie 10.30 zostanie otwarte biuro biegu, gdzie będzie można odebrać pakiety startowe oraz zostanie uruchomiony depozyt; o godzinie 12.45 rozpocznie się wspólna rozgrzewka; start biegu zaplanowano na godzinę 13.00, a marsz Nordic Walking ruszy pięć minut później. Ceremonia dekoracji zwycięzców oraz zamknięcie depozytu planowane jest na godzinę 15.15.

Każda osoba, która uda się ukończyć bieg czy marsz Nordic Walking w ustalonym czasie, na mecie otrzyma medal upamiętniający jej udział w tej imprezie sportowej.