Utrudnienia na trasie kolejowej Rybnik-Katowice: powalone drzewo powoduje zmiany w kursowaniu pociągów

Koleje Śląskie przekazały informacje dotyczące problemów związanych z ruchem pociągów na linii Rybnik-Katowice. Przyczyną tych perturbacji było drzewo, które runęło na sieć trakcyjną, co zmusiło pociągi do jazdy objazdowej przez Tychy. Kilka z nich nawet zostało odwołanych. Sytuacja wróciła do normy w piątkowy poranek.

Podczas czwartkowego wieczoru, podróżni korzystający z usług Kolei Śląskich na trasie Rybnik-Katowice byli informowani o nieprzewidzianych utrudnieniach spowodowanych przez powalone drzewo. W efekcie, trasy takie jak Oświęcim-Racibórz, Wodzisław Śląski-Katowice, Racibórz-Katowice oraz Katowice-Wisła Głębice musiały zostać przekierowane na trasę objazdową poprzez Tychy i Pszczynę.

W odpowiedzi na te problemy, uruchomiono alternatywny transport autobusowy, obsługujący m.in. odcinki Wodzisław Śl.-Chałupki oraz Katowice Piotrowice-Rybnik. Dodatkowo, pociągi pokonujące trasę Katowice-Gliwice zostały odwołane.

Na szczęście, utrudnienia zostały zlikwidowane w piątek rano. Koleje Śląskie potwierdziły, że „napięcie w sieci trakcyjnej na odcinku Leszczyny-Orzesze zostało przywrócone. Pociągi linii S7/S71 kursują normalnie”.