17-letni oszust z Wrocławia zatrzymany przez zabrzańską policję

Funkcjonariusze policji z Zabrza przystąpili do akcji i ujęli 17-letniego mężczyznę z Wrocławia, który był zaangażowany w oszustwa typu „na policjanta”. Informacje o tym, że został postawiony w stan oskarżenia za wyłudzenie niemal 340 tysięcy złotych od starszej kobiety, zostały upublicznione przez śląską policję w czwartek.

Detektywi z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu byli odpowiedzialni za identyfikację i aresztowanie młodego mężczyzny. Ten ostatni został zatrzymany za swój udział w przynajmniej jednym przestępstwie dokonanym metodą „na policjanta”. Zatrzymanie 17-letniego sprawcy miało miejsce we Wrocławiu w poprzednim tygodniu.

Za oszustwo, które dotyczyło współpracy w wyłudzeniu 80-letniej mieszkanki Zabrza, postawiono mu zarzuty. Śląska policja potwierdziła, że incydent miał miejsce w lutym tego roku.

Wobec 17-letniego mieszkańca Wrocławia może teraz zostać wymierzona kara do ośmiu lat pozbawienia wolności. Dochodzenie w tej sprawie jest nadal w toku.

Policja przypomina społeczeństwu, że ani funkcjonariusze policji, ani inni urzędnicy nigdy nie żądają wpłat pieniędzy, zwłaszcza przez telefon. Jeśli ktoś podszywa się pod policjanta i żąda pieniędzy, powinniśmy natychmiast zakończyć rozmowę, zadzwonić na numer 112 i zgłosić taki incydent – to apel zabrzańskich funkcjonariuszy.