Sytuacja zdrowotna Lukasa Podolskiego budzi obawy

Według informacji przekazanych przez Górnik Zabrze, Lukas Podolski może być zmuszony przerwać swój udział w meczach na bliżej nieokreślony okres. Doświadczony zawodnik doznał urazu podczas ostatniej gry ligowej.

Podolski, który zdobył tytuł Mistrza Świata w 2014 roku, jest kluczowym graczem dla drużyny prowadzonej przez trenera Jana Urbana od początku aktualnego sezonu. W PKO Ekstraklasie wystąpił już w 11 meczach, każdorazowo zdobywając bramkę i asystując swoim kolegom z drużyny. Górnik Zabrze obecnie zajmuje 15. miejsce w lidze.

W trakcie spotkania ze Śląskiem Wrocław, które zakończyło się remisem 1:1, Podolski spędził na boisku 74 minuty. W końcowych minutach meczu zastąpił go Lawrence Ennali. Trener Urban był zmuszony dokonać zmiany ze względu na uraz Podolskiego.

Górnik Zabrze wydał oficjalne oświadczenie na temat stanu zdrowia Podolskiego. Były reprezentant Niemiec ma poddać się rehabilitacji podczas przerwy międzynarodowej związanej z kontuzją. „Podolski doznał urazu kostki i aktualnie jest poddawany serii badań, które mają na celu ustalenie dalszego leczenia” – poinformował klub w oświadczeniu opublikowanym w czwartek.

Nie ma jeszcze pewności co do skali urazu Podolskiego. Tymczasem drużyna Górnika Zabrze szykuje się do meczu na swoim boisku z Rakowem Częstochowa, który zaplanowany jest na 22 października.