Hołd dla poległych na służbie: Zabrzańscy funkcjonariusze oddali cześć kolegom

Zgodnie z planem, wczoraj o godzinie 17, strażnicy prawa z Zabrza uruchomili syreny swoich radiowozów. Cel ten był jednoznaczny – złożyć hołd dwóm zasłużonym policjantom: asp. szt. Ireneuszowi Michalakowi i asp. szt. Danielowi Łuczyńskiemu, którzy niestety stracili swoje życie podczas pełnienia obowiązków służbowych, próbując aresztować mężczyznę poszukiwanego listem gończym. W ten sposób chcieli wyrazić szacunek dla ich pamięci.

Na dołączonym zdjęciu widzimy zabrzańskich policjantów, którzy składają hołd swoim poległym kolegom. Syreny w radiowozach rozbrzmiewały nie tylko w Zabrzu, ale również w innych częściach kraju. Funkcjonariusze na całym terytorium Polski zdecydowali oddać honor dwóm wrocławskim policjantom, którzy tragicznie zginęli na służbie, postrzeleni przez przestępcę.

Dokładnie o 17:00 przed Komendą Miejską Policji w Zabrzu zgromadzili się nie tylko policjanci, ale również funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej i Straży Miejskiej. W uroczystym hołdzie uczestniczyły różne służby mundurowe, mając na celu upamiętnienie asp. szt. Daniela Łuczyńskiego oraz asp. szt. Ireneusza Michalaka, którzy polegli podczas pełnienia swojej służby.