Nieszczęśliwy incydent na ulicy Roosevelta 24 w Zabrzu – apel o rozwagę na drodze

W poniedziałek na ulicy Roosevelta 24 w Zabrzu miało miejsce niebezpieczne zdarzenie drogowe. Pierwsze informacje wskazują, że kierujący samochodem marki seat, wyjeżdżając z parkingu, potrącił przechodzącą po chodniku kobietę. W związku z powyższym, policjanci z Zabrza zwracają się do wszystkich kierowców z prośbą o rozwagę podczas jazdy, szczególnie w obecnych trudnych warunkach drogowych.

Do tego nieszczęśliwego wypadku doszło po godzinie 14:00 na skrzyżowaniu ulicy Roosevelta 24. Jak wynika z początkowych ustaleń, kierowca seat ibiza, będący 23 latkiem, uderzył w 67-letnią kobietę idącą chodnikiem podczas wyjazdu z parkingu. Kobieta z poważnymi obrażeniami, w tym urazem głowy i złamaną ręką, została przewieziona do szpitala. Policjanci z zabrzańskiej drogówki pracowali na miejscu zdarzenia i nadal prowadzą czynności wyjaśniające.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności, rozwagi i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego! Trudne warunki na drogach, śliska nawierzchnia, ale także niezastosowanie się do przepisów przez uczestników ruchu, zarówno kierujących jak i pieszych, często jest powodem tragedii. Kiedy jesteśmy za kierownicą, zwolnijmy w miejscach takich jak przejścia dla pieszych, skrzyżowania czy przystanki komunikacyjne. Zwracamy się również do pieszych i rowerzystów o zachowanie ostrożności oraz noszenie elementów odblaskowych dla zwiększenia widoczności – nie tylko poza terenem zabudowanym, ale również na wszystkich słabo oświetlonych drogach, w tym w obszarze miejskim. Używanie elementów odblaskowych znacznie podnosi widoczność pieszego czy rowerzysty, co daje kierującemu więcej czasu na wykonanie odpowiedniego manewru.

Dodaj komentarz