32-letni oszust internetowy z Zabrza zatrzymany przez policję przy współpracy ze strażą pożarną

W wyniku działania sił prawnych, 32-letni mężczyzna mieszkający w Zabrzu, który był poszukiwany za szereg oszustw internetowych na terenie całego kraju, został zatrzymany przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu w środę o świcie. Ten nieuchwytny przestępca stał się celem siedmiu listów gończych i został namierzony przez policję w wynajmowanym mieszkaniu ulokowanym przy ulicy Chojnickiego w Zabrzu. Pomoc straży pożarnej okazała się niezbędna, gdyż mężczyzna odmówił otworzenia drzwi, próbując uniemożliwić dostęp do swojego mieszkania.

Kiedy funkcjonariusze policyjni dotarli do miejsca zamieszkania podejrzanego, to było krótko po godzinie 6:30 rano. Mimo że 32-letni mężczyzna nie miał żadnej możliwości ucieczki, uparcie utrzymywał drzwi zamknięte. W związku z tym konieczne stało się wezwanie strażaków, którzy na co dzień udzielają wsparcia w podobnych sytuacjach. W momencie, kiedy strażacy przystąpili do wyważania drzwi, mężczyzna zdecydował się na kapitulację i samodzielne otworzenie drzwi.

Pomimo otwartych drzwi, 32-latek kontynuował swoje próby utrudniania działań policyjnych, ignorując wszystkie ich polecenia. W trakcie procesu zatrzymania rozpoznał jednego ze stróżów prawa i wygłosił wobec niego groźby karalne. Po udanym zatrzymaniu, oszust został przetransportowany do komisariatu, gdzie usłyszał aż 27 zarzutów związanych z kolejnymi oszustwami online. Do tego doliczono mu również zarzut kierowania gróźb karalnych wobec policjanta.

Dodaj komentarz