Fałszywe zaświadczenie lekarskie w rękach 24-letniego mężczyzny. Policja interweniowała

W jednej z przychodni medycznych na ulicy Wolności wydarzyła się sytuacja wymagająca interwencji służb mundurowych. Wczoraj, na terenie placówki pojawił się mężczyzna, który podejrzanie zachowywał się podczas próby zdobycia recepty na leki. To wydarzenie nie umknęło uwadze bacznie obserwującego lekarza, który zdecydował się wezwać organy ścigania.

Z informacji przekazanych przez personel medyczny wynikało, iż pacjent posługiwał się fałszywym zaświadczeniem lekarskim w celu uzyskania recepty. Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy II Komisariatu Policji w Zabrzu, szybko okazało się, że podejrzenia były uzasadnione. Mężczyzną próbującym oszukać system okazał się 24-latek zamieszkujący Gliwice.

Policjanci zatrzymali mężczyznę bez zbędnej zwłoki, a teraz musi on liczyć się z konsekwencjami swoich działań. Za próbę oszustwa z użyciem sfałszowanego zaświadczenia lekarskiego, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. To poważne oskarżenie, które może mieć długotrwałe skutki dla przyszłości młodego człowieka.

Dodaj komentarz