Policja w Zabrzu konfiskuje automaty do gier i zabezpiecza prawie 15 tysięcy złotych podczas operacji przeciwko nielegalnym hazardom

Funkcjonariusze policji w Zabrzu, specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej, dokonali kolejnej konfiskaty maszyn służących do nielegalnych gier losowych. Przeprowadzona akcja skończyła się sukcesem, z wynikiem pięciu przejętych urządzeń oraz zabezpieczeniem gotówki o wartości blisko 15 tysięcy złotych. Osoby naruszające przepisy ustawy karno – skarbowej muszą liczyć się z konsekwencjami takimi jak trzy lata pozbawienia wolności i surowa kara grzywny.

Złapane na gorącym uczynku nielegalne automaty i skonfiskowane pieniądze

Policjanci z zabrzańskiej komendy, którzy zajmują się walką z przestępczością gospodarczą, otrzymali zawiadomienie, że w jednym z lokali na ulicy Wolności zostały umieszczone automaty do nielegalnych gier hazardowych. W reakcji na tę informację, we wtorkowy poranek wkroczyli do budynku znajdującego się w centrum miasta, gdzie podejrzewano działalność nielegalnego hazardu. W wyniku naruszenia prawnych regulacji dotyczących gier losowych, służby zabezpieczyły pięć maszyn, które wykorzystywane były do organizowania nielegalnej rozrywki w sprzeczności z obowiązującymi przepisami. Podczas działań na miejscu udało im się również zabezpieczyć gotówkę o wartości 18 tysięcy złotych.

Aktualnie, śledczy starają się określić jakie szkody finansowe poniósł Skarb Państwa w rezultacie tej nielegalnej działalności. Za prowadzenie gier losowych bez wymaganej zgody lub koncesji grozi kara trzech lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.