Zabrze: Szpital Specjalistyczny inwestuje w nowoczesną technologię, kupując zaawansowany mikroskop operacyjny

Szpital Specjalistyczny zlokalizowany w Zabrzu dokonał istotnej inwestycji, której wartość przekracza 600 tys. zł. Zakupiono nowy, nowocześnie wyposażony mikroskop operacyjny. Urządzenie to trafiło na Kliniczny Oddział Otorynolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej. To najnowszy nabytek instytucji, który znacznie ułatwi pracę personelu medycznego i podniesie standardy oferowanej opieki zdrowotnej.

Nabyty mikroskop operacyjny oferuje szereg zaawansowanych funkcji, które znacząco poprawiają jakość pracy. Jednym z nich jest generowanie obrazów o wysoce precyzyjnej rozdzielczości, co pozwala na dokładniejsze badanie właściwości obiektów pod mikroskopem. Dodatkowo, mikroskop dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii informatycznych, takich jak algorytmy rozpoznawania obrazu, gwarantuje o wiele precyzyjniejsze pomiary niż te możliwe do uzyskania za pomocą tradycyjnych technik mikroskopowych.

Poza tym, wysoka rozdzielczość obrazów i efektywne przetwarzanie danych sprawiają, że koszty prowadzenia badań są znacznie obniżone. Inwestycja ta to również znacząca poprawa w zakresie przechowywania danych – mikroskop jest w stanie przechować ogromną ilość informacji, co umożliwia lekarzom szybki i łatwy dostęp do wyników poprzednich badań.

Wspomniane urządzenie zostało sfinansowane ze środków województwa śląskiego. Łączna kwota dofinansowania wyniosła ponad 500 tys. zł. Na stronie internetowej Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu pojawiły się słowa uznania dla Jakuba Chełstowskiego, Marszałka Województwa Śląskiego, oraz Radnych Województwa, za troskę o rozwój infrastruktury szpitalnej.