Ochroniarze sklepu w Zabrzu ujęli poszukiwanego złodzieja i narkomana

37-letni mężczyzna podejrzany o kradzież w jednym z punktów handlowych w Zabrzu został zatrzymany przez personel ochrony tego sklepu. Gdy na miejsce zdarzenia dotarli funkcjonariusze z Komisariatu II Policji w Zabrzu, okazało się, że podejrzany był już wcześniej poszukiwany. Dodatkowo, podczas przeszukania, policja znalazła przy nim narkotyki. W związku z tym mężczyzna musi teraz liczyć się nie tylko z konsekwencjami kradzieży, ale również z odpowiedzialnością za posiadanie substancji zabronionych.

Scena miała miejsce 11 marca 2024 roku, około godziny 10:00. Pracownicy ochrony sklepu znajdującego się przy ulicy Karola Miarki w Zabrzu poinformowali lokalnych stróżów prawa, że udało im się schwytać osobę usiłującą ukraść narzędzia. Szacunkowa wartość skradzionych przedmiotów wynosiła ponad 300 złotych. Osoba podejrzana została przekazana policji.

Kiedy policjanci dokonali legitymowania mężczyzny, zauważyli jego nerwowe zachowanie. Przeszukanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że mężczyzna posiada przy sobie amfetaminę, co potwierdziło wstępne badanie. Dodatkowo, sprawdzenie 37-latka w policyjnej bazie danych ujawniło, że był on już poszukiwany do odbycia kary ośmiu miesięcy pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu, gdzie odpowie także za posiadanie narkotyków. Za ten czyn grozi mu kara do trzech lat więzienia.