Za szybką jazdę w obszarze zabudowanym, młoda kobieta z Zabrza straciła prawo jazdy

Niedawno osiemnastoletnia kobieta z Zabrza, która od miesiąca cieszyła się posiadaniem prawa jazdy, za kierownicą swojego opla nie dostosowała prędkości do obowiązujących przepisów. Nie zastosowała się do ograniczenia prędkości w obszarze zabudowanym, co jest wykroczeniem, i przekroczyła dopuszczalną prędkość aż o 74 km/h. Policjanci, którzy interweniowali w tej sprawie, zdecydowali o natychmiastowym zatrzymaniu jej prawo jazdy.

Jeśli chodzi o przekraczanie dozwolonej prędkości, konsekwencje dla kierowców są surowe i dotykają ich na różnych płaszczyznach. Nie chodzi tu tylko o duże kwoty mandatów czy zgromadzenie kolejnych punktów kar na koncie. Prawdziwą karą jest utrata uprawnień do prowadzenia pojazdu mechanicznego, co oznacza konieczność zasiadania na pasażerskim fotelu przez określony czas. W przypadku naszej 18-latki ten czas wynosi 3 miesiące.

Młoda kobieta, która zdobyła prawo jazdy zaledwie miesiąc temu, jechała oplem w obszarze zabudowanym z prędkością wyższą o 74 km/h od dozwolonej. W rezultacie straciła uprawnienia do prowadzenia pojazdu, a na jej koncie pojawiło się 13 punktów karnych. Dodatkowo została obciążona mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Zabrzu stale monitorują sytuację na drogach w naszym powiecie pod kątem bezpieczeństwa. Przypominają również, że wszyscy uczestnicy ruchu drogowego muszą nie tylko znać przepisy ruchu drogowego, ale także bezwzględnie je przestrzegać!

Dodaj komentarz