Podsumowanie działań zabrzańskiej Policji w trakcie wielkanocnego weekendu

Zwiększone patrole policyjne gotowe do reagowania na niestosowne zachowania kierowców były widoczne na ulicach Zabrza podczas świątecznego weekendu. Zarejestrowano od 29 marca do 2 kwietnia 28 incydentów kolizji drogowych i jeden wypadek. W tym samym czasie, funkcjonariusze zatrzymali sześciu kierowców po spożyciu alkoholu oraz czterech, którzy pomimo posiadania zakazów, zdecydowali się prowadzić pojazdy mechaniczne.

Wielkanocny weekend, ze względu na swój długotrwały charakter, był okazją do krótkich lub długodystansowych podróży dla wielu osób. By zapewnić bezpieczeństwo podróżujących, zwiększono liczbę patrolujących funkcjonariuszy. Ich zadaniem było monitorowanie zachowań kierowców, kontrola prędkości, badanie stanu trzeźwości, sprawdzenie stanu technicznego pojazdów oraz upewnienie się, czy wszyscy pasażerowie stosują się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w odpowiednich fotelikach.

Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu jest niebezpiecznym zachowaniem, które może prowadzić do tragicznych skutków. Niestety, niektórzy kierowcy są przekonani, że jeżeli spożyli alkohol dzień wcześniej, mogą bezpiecznie prowadzić pojazd następnego dnia. Ten błąd w połączeniu z nadmierną prędkością potęguje ryzyko niebezpieczeństwa na drodze.

Zabrzańska Policja apeluje również do rodzin, pasażerów i znajomych kierowców, aby nigdy nie zgadzali się na jazdę z osobą pod wpływem alkoholu. Każdy z nas ma obowiązek chronić bezpieczeństwo w ruchu drogowym i nie pozwalać na prowadzenie pojazdu przez osoby nietrzeźwe.

Dodaj komentarz