Odłożenie prywatyzacji Górnika Zabrze z powodu zmian politycznych

Projekt uchwały dotyczący prywatyzacji klubu piłkarskiego Górnik Zabrze, który miał być rozpatrzony dzisiaj (23 kwietnia), został na razie odstawiony na bok. Stara Rada Miasta, zbierająca się ostatni raz w dotychczasowym składzie, podjęła decyzję na wniosek prezydent elekt, Agnieszki Rupniewskiej, aby usunąć z porządku obrad dokument, który mógłby umożliwić finalizację procesu sprzedaży klubu, trwającego już od wielu miesięcy. W obliczu nowego układu politycznego w mieście, zdecydowano, że będzie lepiej, jeśli kwestia ta zostanie przekazana do rozpatrzenia przez nową władzę samorządową.

W tegorocznej drugiej turze wyborów doszło do zmiany na stanowisku prezydenta miasta – Małgorzata Mańka-Szulik, obecna prezydent, przegrała rywalizację z Agnieszką Rupniewską, kandydatką Koalicji Obywatelskiej.

Po tych wyborczych zmianach, podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Małgorzata Mańka-Szulik wystąpiła prawdopodobnie po raz ostatni jako prezydent. Formalnie będzie pełnić swoją rolę do 6 maja. Skorzystała z okazji, aby pogratulować Agnieszce Rupniewskiej zwycięstwa, wręczając jej w tym celu bukiet kwiatów. Ponadto, podziękowała każdemu z radnych indywidualnie za ich współpracę i wkład w rozwój miasta, wręczając im małe upominki.

Dodaj komentarz