Zabrze – centrum inwestycyjne dla amerykańskiej firmy motoryzacyjnej tworzące setki miejsc pracy

Zabrze stało się miastem, które przyciągnęło potężną inwestycję z sektora motoryzacyjnego. Znana ze swoich innowacyjnych podejść do produkcji części samochodowych, amerykańska firma BBB Industries, zdecydowała się na budowę nowej fabryki w parku przemysłowym CTPark Zabrze. Ogromna powierzchnia przeznaczona na przestrzeń produkcyjno-magazynową przyczyni się do stworzenia kilkuset miejsc pracy.

BBB Industries, posiadacz marki Inter-Turbo, zdecydowało o rozszerzeniu swojej działalności na terytorium Polski. Wybór padł na Zabrze ze względu na jego strategiczne położenie geograficzne. CTPark Zabrze jest kompleksem przemysłowym o imponującym metrażu przekraczającym 66 tysięcy metrów kwadratowych, oferując doskonałe warunki do prowadzenia działalności produkcyjnej i dystrybucyjnej. Proksymityczność autostrad A1 i A4 zapewnia szybki dostęp do kluczowych rynków europejskich, co stanowi bardzo ważny aspekt dla branży motoryzacyjnej.

Inwestycja ma na celu nie tylko rozwój biznesowy, ale również realizację strategii zrównoważonego rozwoju. Na terenie CTPark Zabrze planowane są instalacje paneli fotowoltaicznych wytwarzających zieloną energię. Ponadto, wykorzystane technologie recyklingowe pomogą zminimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne, co jest w pełni zgodne z misją BBB Industries dotyczącą ekorozwoju.

Marek Jasiok, dyrektor zarządzający Inter-Turbo Poland sp. z o.o., podkreślił znaczenie lokalizacji dla firmy: „Potrzebowaliśmy nowej, dużej i dobrze wyposażonej powierzchni, aby sprostać naszym planom produkcyjnym i dystrybucyjnym. Znaleźliśmy idealne warunki w CTPark Zabrze. To doskonała lokalizacja – jesteśmy blisko naszego zakładu w Nakle Śląskim, a jednocześnie w logistycznym sercu Górnego Śląska, Polski i Europy”.

Zabrze, położone w centrum Górnego Śląska, coraz mocniej przyciąga inwestorów. Dynamiczny rozwój infrastruktury oraz atrakcyjne warunki ekonomiczne kuszą przedsiębiorstwa z różnorodnych sektorów gospodarki. CTPark Zabrze, będący częścią Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, oferuje nie tylko strategiczne położenie, ale także korzyści podatkowe i programy wsparcia inwestycyjnego.

„Górny Śląsk to jedna z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla centrów magazynowo-logistycznych. Przebiegające tam strategiczne ciągi komunikacyjne usprawniają procesy logistyczne i wspierają szybki rozwój firm. Panuje tu także korzystny klimat ekonomiczny dla przedsiębiorców,” mówi Bogi Gabrovic, Director of Client Relations & Corporate Affairs w CTP Polska.

Zabrze każdego dnia umacnia swoją pozycję jako centrum przemysłowe i logistyczne, co przekłada się na wzrost liczby miejsc pracy oraz rozwój lokalnej gospodarki. Inwestycje takie jak te prowadzone przez BBB Industries są kluczowe dla dalszego rozwoju miasta i regionu.

Dzięki takim inicjatywom Zabrze staje się nie tylko ważnym punktem na mapie przemysłowej Polski, ale także miejscem, które oferuje mieszkańcom nowe możliwości zatrudnienia i poprawę jakości życia.