Akcja "Bezpieczny pieszy" na terenie Zabrza zwraca uwagę na bezpieczeństwo na drogach

Wieczorem, we wtorek, funkcjonariusze policji z Zabrza przystąpili do realizacji akcji „Bezpieczny pieszy”, w ramach której kontrolowali przestrzeganie przepisów ruchu drogowego zarówno przez kierowców, jak i pieszych. Szczególną uwagę poświęcali zachowaniu kierujących wobec pieszych oraz samych przechodniów, monitorując rygorystycznie, czy nie dochodzi do naruszeń zasad ruchu drogowego.

Ostrożność, rozwaga i przestrzeganie przepisów z pewnością mogą uchronić nas przed poważnymi konsekwencjami takimi jak kalectwo lub utrata życia. Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego mają obowiązek dbać o bezpieczeństwo, nie tylko swoje, ale i innych. Policjanci podczas wtorkowej akcji „Bezpieczny pieszy” odnotowali 7 przypadków łamania przepisów przez pieszych, głównie chodziło tu o przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Działania mundurowych wykazały również 58 naruszeń ze strony kierujących pojazdami. Najczęściej kierowcy przekraczali dozwoloną prędkość w pobliżu przejść dla pieszych. W trakcie kontroli zatrzymano także jednego kierowcę, który nie posiadał odpowiednich uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz dwóch rowerzystów, którzy zdecydowali się na jazdę na rowerze będąc pod wpływem alkoholu.

Apelujemy raz jeszcze! Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego jest absolutnym obowiązkiem każdego uczestnika ruchu. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo i pamiętajmy, że w konfrontacji z pojazdem, pieszy zawsze jest w gorszej sytuacji.