Ściganie nielegalnego hazardu: Zabrzańska policja konfiskuje kolejne automaty do gier

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu kontynuują swoje działania przeciwko nielegalnemu hazardowi. Tym razem padło na automaty do gier, które bezprawnie działały w jednym z punktów przy ulicy Wajzera. Osoby zarządzające tymi maszynami mogą teraz spodziewać się poważnych konsekwencji, w tym nawet trzyletniego pobytu za kratami.

Akcja policji miała miejsce w środę, kiedy to funkcjonariusze specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej otrzymali informacje sugerujące, że w jednym z lokali przy ulicy Wajzera mogą być prowadzone nielegalne gry hazardowe. Na miejscu zidentyfikowali i skonfiskowali trzy takie urządzenia. Aktualnie prowadzone są intensywne badania mające na celu ustalenie skali strat finansowych poniesionych przez Skarb Państwa na skutek nielegalnej działalności tego salonu gier. Za prowadzenie nielegalnej gry losowej bez odpowiednich zezwoleń lub licencji właścicielom automatów grozi kariera do 3 lat pozbawienia wolności i surowa grzywna.

Nie wszyscy są świadomi, że wiele podmiotów oferujących nielegalne gry hazardowe próbuje maskować swoją działalność poprzez twierdzenie, że są to gry na automatach zręcznościowych. Często używają terminu „Quizomaty”, sugerując, że są to urządzenia testujące wiedzę gracza za pomocą quizów. Zapewniają, że nie ma tam żadnego elementu losowości, co niestety w niemal 100% przypadków okazuje się kłamstwem. W rzeczywistości jest to przebrany automat do gier, który oprócz zdobywania punktów za odpowiedni układ wirtualnych bębnów lub kart, wprowadza elementy wiedzy. Niemniej jednak, aby kontynuować grę na takim automacie, nie jest wymagana żadna specjalistyczna wiedza. Dodanie elementu wiedzy ma na celu jedynie zamaskowanie prawdziwej natury gier prowadzonych na automacie.