17-letni oszust z Wrocławia zatrzymany przez zabrzańską policję

W zeszłym tygodniu zabrzańska policja dokonała zatrzymania 17-letniego mieszkańca Wrocławia, który jest podejrzany o przestępstwo oszustwa na rzecz seniora. Jak informuje śląska policja, młody człowiek, wykorzystując technikę tzw. „na policjanta”, udało mu się wyłudzić od starszej kobiety kwotę blisko 340 tysięcy złotych.

Zatrzymanie nastolatka było efektem pracy funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego zabrzańskiej komendy. Po ustaleniu tożsamości osoby podejrzanej o udział w co najmniej jednym takim oszustwie, przystąpiono do jego zatrzymania na terenie Wrocławia.

Śląska policja przedstawiła szczegóły dotyczące przestępstwa. Jak wynika z ich relacji, ofiarą została 80-letnia kobieta mieszkająca w Zabrzu. Przestępstwo miało miejsce w lutym tego roku. Teraz 17-latkowi grozi surowa kara – do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Proces prawny w tej sprawie trwa nadal, jednak policja postanowiła skorzystać z okazji, aby przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Funkcjonariusze podkreślają, że nie powinniśmy ulegać żądanym wpłat pieniężnych, zwłaszcza kiedy są one żądane przez telefon. Jeżeli osoba kontaktująca się z nami podaje się za policjanta i prosi o pieniądze, powinniśmy natychmiast przerwać rozmowę i bezpłatnie powiadomić służby pod numerem 112.

Dodaj komentarz